DMK Konsepti – DMK İstanbul

DMK Konsepti

CİLDİNİZİ YENİLEYEREK HAYATINIZI DEĞİŞTİRİYORUZ

DMK (Danne) profesyonel kozmetik ürünleri yaklaşık 45 yıldır piyasada yer almaktadır ve hem kozmetik hem dermotoloji alanında cilt problemlerinin düzeltilmesinde dünya lideri olarak öne çıkmaktadır. DMK’nın sistemi “Sorunu yok et, normunu belirle, elde edilen sonucu geliştir” konseptinden oluşur. Bu sayede her zaman sonuç alırsınız. Cilt tipi yoktur, cilt durumu vardır!

DMK’nın profesyonel bakım ürünleri yaşlanmaya bağlı değişikliklerle, aşırı yağlanmayla, akneyle ve akne izleriyle, pigmentasyonla, kuperozla, rozaseyle, selülitle, çatlaklarla, bölgesel yağlanmayla mücadele eden kişilerin yanı sıra, plastik cerrahi operasyonlarına yönelik hazırlık ve operasyon sonrası iyileşme süreçlerinde bulunan hastalara uygulanır. DMK’nın ayrıca tıbbi pedikür uygulaması da vardır. Diğer kozmetik serilerinde benzerleri olmayan enzim maskeleri, lüks alkali peeling ile kombine (laktik ve kojik asit) ve enzim peelingleri de DMK’nın ürünleri arasında yer almaktadır. Tüm ürünler farmasötik kalitede olup, aroma ve renklendirici içermez. DMK’nın bütün ürünleri meyveler, saplar, ağaç kökleri, ağaç kabukları gibi bitkisel kökenli bileşenlerden üretilmiştir.
Danne’nin dört prensibi:

Yok etme

Danne’nin epidermis problemlerini giderme yöntemi enzimatik hidroliz üzerine kuruludur. Bu, enzimleri kullanarak ölü hücre materyalini (keratini) zayıf aside dönüştürmek ve alt katmandaki yeni ve genç deri hücrelerinden oluşan yapı vasıtasıyla keratini temizlemek anlamına gelmektedir. Hidroliz süreci, yeni hücrelerin yüzeye çıkışını yavaşlatabilen veya durdurabilen kirlerin de deriden atılmasını sağlar. Böylece Danne’nin ‘cilt güçlendirme’ uygulamaları aşaması başlamış olur. Danne, ölü hücrelerin yok edilmesine yönelik metotlarında enzimlerin haricinde asitlerden, alkalilerden ve mekanik uygulamalardan yararlanır.

Onarma

Danne yöntemi, özenle seçilmiş formülleri olan iki ürün yardımıyla asit membranını onarır. Danne’nin doğal yolla parçalanan yağları ve su yosunu özleri, cilde doğal rengini kazandırmak ve gün boyu nem sağlamak için epidermise işler. Ürünlerimizin içerisinde yer alan bileşenlerin çoğu doğrudan hücre duvarlarına etki eder. Bu ‘doğrudan transfer’ olarak anlandırılır. Diğer bileşenler, deriye ’sistematik’ bir şekilde etki ederek, deri dokularındaki birtakım farklı faaliyetleri etkileyen zincirleme reaksiyon veya ‘domino’ etkisi yaratırlar. Termogenez buna iyi bir örnektir. Danne’nin Enzyme Masque №3 (enzim maskesi) veya Body Sculpting Creme (vücut şekillendirici) ürünlerinde bazı otlar bulunur. Bu otlar vücutta ısı açığa çıkmasına, yani termogeneze yol açarlar. Termogenez periferal kan damarları vasıtasıyla kahverengi yağ dokularını etkiler, doğrudan deri hücreleri üzerinde etki göstermez.

Koruma

Serbest radikallerin, güneş radyasyonunun ve florokarbonların oluşumunu hızlandıran kimyasallar tarafından gün geçtikçe daha kirletilen doğamızda, koruma sağlamak amacıyla ’proantisiyadinler’ veya ticari adıyla ‘piknogenol’ olarak bilinen güçlü süper antioksidanlardan yararlan Danne konseptinin bir benzeri yoktur. Emilebilen C vitaminleri ailesine mensup bu güçlü koruyucuların yanı sıra, üzüm çekirdeği, fıstık, mantar ve diğer bitkilerin özleri yaklaşık 20 yıldır Danne’nin hücre koruma sistemlerinin temel unsurlarıdır.

Destekleme

Tüm profesyonel DMK uygulamaları tedrici sonuçlar garantilemektedir. Ancak, uygun ev bakım ürünlerinin desteği olmadan bu sonuçları elde etmek mümkün değildir. Danne’nin ev bakım ürünleri belli bir kategoriye veya cilt tipine yönelik geliştirilmemiştir. Biz, cildi ‘tür’ lere ayırmanın mümkün olmadığı ve uzun yıllar boyunca dermatoloji alanında güneş ışığının cilde zarar verme olasılığını belirlemekte kullanılan eski Fitzpatrick cetvelinin artık miadını doldurduğu düşüncesindeyiz. Amerika’nın önde gelen yaşlanma araştırmacılarından biri olan Dr. Peter Pugliese’ye göre, eğer cilt türünü belirlemeye çalışırsak dünya üzerindeki Asyalı, Zenci, Beyaz, İspanyol ve ara ırklar dahil tüm etnik kategorileri sınıflandırmaya dahil etmemiz gerekecektir. Ardından ciltteki pigmentasyon farklılıklarını ve hatta saç rengi farklılıklarını da buna eklememiz gerekmektedir. Sonrasında, genç, orta yaşlı, yaşlı ve çok yaşlı olmak üzere yaş sınıflandırması yapılacaktır (örneğin 18 yaşındaki sarışın bir insanla 40 yaşındaki sarışın bir insanın cildi arasında çok büyük farklar vardır). Tüm bunların yanı sıra, erkeklerin derisindeki korun tabakasıyla kadınların derisindeki korun tabakası birbirinden farklıdır. Bunların hepsini göz önünde bulundurduğumuzda sonuç olarak cilt türlerini gösteren çok fazla sayıyla karşılaşırız.

Biz hastalarımızda ‘cilt türü’ sınıflandırması yapmak ve sıklıkla başvurulduğu gibi, cilt türlerine göre belirlenen ‘setler’ sunmak yerine onların cildini teşhis ediyoruz. Ardından, hastanın cildinin durumuna veya cilt problemine göre kendisine ev bakım ürünleri öneriyoruz. Ev bakım ürünlerimizin çoğu profesyonel uygulamalarda kullanılan ürünlerden oluşmaktadır.