Kurucumuz – DMK İstanbul

Kurucumuz

KURUCUMUZ

Danne Montague King, Skin Revision (cilt yenileme) olarak bilinen küresel akımın kurucusu olan araştırmacı bilim insanıdır. Henüz 1960’ların başında Danne, cilt bakımına yönelik popüler yaklaşımların yeterince etkili olmadığının farkına vardı. Kendisinin de şiddetli akne probleminden şikayetçi olması Danne’yi insan biyokimyasına uygun kimyasal ürünlerden yararlanma yoluna götürdü. Elde ettiği mükemmel sonuçlar Danne’yi tüm dünyada insanların karşılaştığı solgunluk, yara izleri ve pigmentasyon gibi diğer cilt problemleriyle de ilgili, benzer metotlar kullanacağı araştırmalar yapmaya sevk etti.

Danne, enzimlerin ölü hücreleri hidrolize etme gücünü ortaya koyan ilk bilim insanıdır. Güzellik endüstrisi uzmanlarının uygulamalarında bir devrim yaratan ünlü ’Yok Et- Onar- Koru- Destekle’ konseptini Danne yaratmıştır.

Danne, yaşlanmayı önleyen ve kolajen üretimini hızlandıran C vitaminiyle 40 yılı aşkın zamandır çalışmaktadır. Güzellik uzmanlarını ve hastalarını savunarak, sektörde yaygın olan asılsız uygulamaları ve mitleri sıklıkla çürütmektedir.

Danne, tıp uzmanlarıyla estetisyenler arasında sıkı ve verimli bir bağın olması gerektiğine inanmaktadır. Bunun için önde gelen birçok dermatologla, güzellik uzmanıyla ve cerrahla cilt sağlığını destekleyici yöntemler, cerrahi operasyonlara yönelik alternatifler, yara tedavisi, ameliyat öncesi ve sonrası cilt bakımı gibi konularda birlikte çalışmaktadır.

Montague-King sürekli konferanslar vermekle birlikte, bilimsel makaleleri ve ticari olmayan sunumlarıyla tanınmaktadır. DMK temsilciliklerinin bulunduğu 25 ülkenin her birini sıklıkla ziyaret etmekte, konferanslar ve röportajlar vermekte, uygulama derslerine katılmaktadır.

Danne araştırmalarını tüm dünyadaki uzmanlarla paylaşmaktadır. Sıklıkla ‘Ben hiçbir zaman bir şey yaratmadım. Doğa kuralları belirler. Ve gerçek bir bilim insanı ilk olarak dar bakış açısından sıyrılarak soyut düşünmek, kalbinin sesini dinlemek ve ardından doğanın izinden gitmek zorundadır’ demektedir.

DMK benzersiz cilt bakım ürünleri ve uygulama konsepti yardımıyla bir özgüven dünyası inşa etmektedir. Biyokimya uzmanı Danne Montague-King tarafından kurulan DMK, dünyanın 25’ten fazla ülkesinde çeşitli cilt problemleri bulunan her yaştan ve etnik kökenden insan için cilt yenileme programları sunmaktadır. DMK’nın doktorlara ve estetik uzmanlara verdiği eğitimler, insanların ciltlerini ve hayatlarını ‘içten dışa’ yenileyen benzersiz sonuçların elde edilmesine yönelik bir anahtardır.