Mikrodermabrazyon – DMK İstanbul

Mikrodermabrazyon

ULTRAPEEL

ULTRAPEEL cilt bakım biliminde yeni bir kelimedir. Kontrol mekanizmalı mikrodermabrazyon sistemi ULTRAPEEL ezber bozan teknolojik yenilikler bütünüdür ve MATTIOLI ENGINEERING laboratuarının eşsiz deneyiminin bir ürünüdür. MATTIOLI ENGINEERING’in ULTRAPEEL cihazları uluslararası ABD patentine sahiptir. FDA onaylı cihazlar dünyanın her yanında tıp merkezlerinde ve güzellik salonlarında kullanılmaktadır.

Kontrol mekanizmalı mikrodermabrazyon cerrahi ve invazif değildir. Enfeksiyon riski olmaksızın güvenli bir şekilde cilt yenilemeye imkan verir. Neredeyse hiçbir yan etkisi bulunmadığından lazerle cilt yenileme ve kimyasal peeling uygulamalarına mükemmel bir alternatiftir. Son derece acısız olan bu yöntem herhangi bir ön hazırlık veya lokal anestezi gerektirmez. Tedaviden hemen sonuç alınacaktır ve hastalar da sonuçlardan memnun kalacaktır.

ULTRAPEEL sistemi, 45 derecelik açıyla hızlı bir şekilde cilt yüzeyine düşen ve saflık derecesi çok yüksek olan hareketsiz aluminyum oksit (korundum) mikro kristallerinden yararlanır. Mikro kristallerin boyutu travmayı ortadan kaldıran ve cildin yenilenme sürecini hızlandıran epidermisin üst katmanlarındaki hücrelerin boyutuyla eşleşir. ULTRAPEEL sistemindeki kristal kümesi yalnızca tek bir yönde çalışır ve kullanılan tüm materyaller dışarı bırakılır.

Özgün tasarımları ve üretimleri sayesinde cihazların kullanımı kolay ve rahattır. ULTRAPEEL’in tüpleri ve başlıkları uzun ömürlü olmalarını ve kolay temizlenmelerini sağlayan GLASS PYREX (ısıya dayanıklı özel bir cam) malzemeden üretilmiştir. ULTRAPEEL teknolojisinde cam, seramik ve plastik başlıklar kullanılmıştır. Başlıkların özel tasarımı uygulama sırasında deri zarının en iyi şekilde kavranmasına imkan sağlar. MATTIOLI ENGINEERING için güvenlik prosedürleri çok önemlidir. Bu nedenle uygulama sırasında cilde temas eden tüm ULTRAPEEL aparatları değiştirilir veya  sterilize edilir. ULTRAPEEL cihazlarını kullanan herkes eğitimden geçmek ve ilgili sertifikayı almak zorundadır.

ULTRAPEEL’in kullanıldığı durumlar:

– Lokal ve difüze hiperpigmentasyon

– Genişlemiş gözenekler

– Akne ve akne sonrası izler

– Yaşlanmaya bağlı değişiklikler

– Foto yaşlanma

– Hiperkeratoz

– Yara izleri ve çatlaklar

ULTRAPEEL’li mikrodermabrazyonun avantajları:

– Ayrı giriş çıkış sistemleri sayesinde temiz ve kirli kristaller hiçbir şekilde birbirine karışmaz.

– Kullanılan kristal kümesinin geri dönüşü mümkün değildir!

– V-şekilli, kristal sevkiyatına uygun köşeli, 45 derece açılı patentli başlık. 90 derece olmadığı için kristaller gözenekleri tıkamaz, açar.

– Yüksek derece güç kontrolü, örneğin kristal sevkiyat yoğunluğunun kontrolü

– Çok güçlü şekilde aşındırma/taşlama

– Anestezi gerektirmez

– Travmatik bir metot değildir

– Düşük maliyetli bir uygulamadır

– Yılların verdiği güven

ULTRAPEEL PEPITA

PEPITA cihazı, ULTRAPEEL’in güzellik salonları için geliştirilen bir versiyonudur. Çok sayıda farklı uygulamayı gerçekleştirmek üzere tasarlanan PEPITA, uzman kozmetologların günlük kullanımı için güvenli ve etkili bir cihazdır. Estetik ve bazı dermatolojik problemlerin tedavisinde kullanılır. Kontrol edilebilir dermabrazyonda yan etki görülmez ve hastalar uygulamanın hemen ardından aktif sosyal yaşantılarına devam edebilirler. Cihaz seti, işiniz için gereken her şeyi içermektedir.

PEPITA cihazı

ULTRAPEEL II.

İkinci nesil ULTRAPEEL sistemi iki farklı versiyonla sunulmaktadır: Ultrapeel II Pepita ve Ultrapeel II Crystal.

 ULTRAPEEL II sistemini farklı kılan nedir?

– Yeni ergonomik tasarım. ULTRAPEEL II’nin tüpleri daha kolay bir şekilde değiştirilebilmeleri ve kontrol sistemine erişimlerinin en iyi şekilde sağlanabilmesi için cihazın yan tarafında yer alırlar. Küçültülmüş boyutları cihazın kurulumunu kolaylaştırır.

– Yeni, kristal tasarruflu sistem. SET tuşu, ‘parmak’la test gerçekleştirmeden ve kristalleri gereksiz yere harcamadan özel uygulama ve hasta için gerekli vakum seviyesini belirlemeyi sağlar. FLOW regülatörü özel prosedür için gerekli kristal miktarının belirlenmesine imkan verir ve 3 ila 5 seviyede regülasyon sunar. VACUUM regülatörü, aşındırıcı efektin (güç ayarı) her saniyede en iyi şekilde ayarlanmasını sağlar.

– Yeni test sistemi sayesinde ön paneldeki TEST tuşuna basıldığında vakum pompasının maksimum performans düzeyi ölçülebilir.

Ultrapeel II Pepita, birinci nesil Pepita cihazının farklı bir versiyonudur. Bu cihazın güvenilirlik ve etkinliğinin yanı sıra ikinci nesil Ultrapeel serisinin özelliklerine sahiptir.

Ultrapeel II Crystal tıbbi bir versiyondur. Dünya genelindeki plastik ve kozmetik cerrahi kliniklerinde en iyi dermatolojik sonuçların elde edilmesini sağlayan güçlü bir cihazdır. Mikro kristal kümeleri, enfeksiyon riskini ortadan kaldıran vakum ve kompres sistemlerini aynı anda kullanarak cilde hızlı bir şekilde etki eder.

Ultrapeel mikrodermabrazyon cihazları, periferik kan dolaşımını hızlandırmaları ve vakumla kolajen üretimini canlandırmaları sayesinde dünya çapında ün kazanmışlardır.

ULTRAPEEL II cihazı

Mikrodermabrazyon ve Derma elektroporasyon®

 Mikrodermabrazyon, cilde uygulanan aktif bileşenlerin emilimini mümkün hale getirmek için deri katmanının kalınlığını azaltır. Mikrodermabrazyon uygulaması (hemen ardından derma elektroporasyon® yardımıyla aktif kozmetik ürünler tatbik edilir), cilt gençleştirme, selülit, lazer operasyonlarına hazırlık, ameliyat öncesi ve sonrası tedavi gibi süreçlerde herhangi bir travmaya yol açmadan iğneli mezoterapiye alternatif bir şekilde ürünlerin transdermal iletimini sağlamak için yeni imkanlar yaratmaktadır.

Ultrapeel II Meso System ve Ultrapeel II Transderm Digital cihazları, mikro dermabrazyon ile derma elektroporasyon tekniklerinin birleşiminden oluşan ve ürünlerin canlı hücrelere nüfuz etmesini sağlayan en yeni iğnesiz mezoterapi sistemleridir. Uygulanan yöntem, mikro akım ve iyonforez gibi günümüz yöntemlerinden nitelik olarak farklıdır. Sistem, 2200 Hz sıklığa sahip 1 ila 5 mA aralığındaki titreşimli akımlarla çalışır. Bunlar mikro akımlardan farklı olarak bileşenleri hücrelerin içine taşır. İyonforezden farkları ise hücreye giren moleküllerin pozitif ve negatif iyonlara parçalanmaması, çok büyük moleküllerin (hiyalüronik asitte olduğu gibi 800.000’den fazla Daltonu bulunan) dahi hücreye bütün halde ulaştırılmasıdır. Bu sistemler uygulamaların hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini, akım ve titreşim seviyesinin kolaylıkla düzenlenmesini ve hastalara arzuladıkları sonucu sağlamak için cilt dayanıklılığının gerçek zamanlı kontrolünün gerçekleştirilmesini garanti eder.