Sık Sorulan Sorular – DMK İstanbul

Sık Sorulan Sorular

DMK’nın kozmesötik ürünlerini nereden satın alabilirim?

Eğer bir güzellik uzmanı veya kozmetolog DEĞİLSENİZ, ürünlerimizi yalnızca DMK’nın verdiği özel eğitimden geçerek uluslararası DMK sertifikası alan uzmanların danışmanlığı doğrultusunda kliniklerimizden veya güzellik salonlarından satın alabilirsiniz. Klinik ve salonlara ait bilgileri web sitemizdeki Klinikler ve Salonlar sekmesinde bulabilirsiniz.

Lütfen dikkat!

DMK kozmesötik ürünlerinin internet üzerinden satışı yapılmamaktadır!

 

Her güzellik uzmanı DMK ürünlerini temsilciliklerden satın alabilir mi?

DMK temsilcilikleri yalnızca DMK eğitimlerinden geçen ve sertifika sahibi olan uzmanlarla çalışmaktadır.

 

DMK kozmesötikleri ne tür problemlere çözüm getirir?

DMK kozmesötikleri üzerine eğitim alan güzellik uzmanları akne, akne sonrası, pigmentasyon, rozase, yaşlanma sendromları, selülit vb problemlere çözüm üretirler.

 

DMK kozmesötiklerini enjeksiyon teknikleriyle kombine etmek mümkün mü?

Bazı durumlarda bu mümkün olmaktan ziyade gerekli olmaktadır.

 

Kaç seansa ihtiyacım olacak?

En iyi sonuçların elde edilebilmesi için başlangıçta 6, 8 veya 12 haftalık programlar uygulanabilir. Ev bakım programıyla birleştirildiğinde, daha sonra destekleyici uygulamalara (ayda 1-2 kez) geçilebilir. Bu aynı fitness yapmak gibidir. Arzu ettiğiniz forma sahip olmak için başlangıçta daha çok spor yapmanız, sonrasında ise yalnızca elde ettiğiniz formu korumanız gerekmektedir. DMK uygulamaları farklı yaklaşımlarla fark yaratmak prensibiyle işlemektedir. Biz yalnızca problemi çözmüyor, aynı zamanda problemin ortaya çıkış nedenini de anlamaya çalışıyoruz.

 

Kimler DMK’yı kullanıyor?

DMK klinikleri, işleri ve hayatları görünüşlerine bağlı olan birçok tanınmış kişiyi ağırlıyor. Biz yalnızca yaşlanmaya bağlı değişikliklere ve akneye odaklanmıyoruz. Kliniklerimiz ışıltılı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen birçok müşterimiz tarafından ziyaret ediliyor.

 

‘Transdermal’ ne anlama geliyor?

‘Transdermal’ ürünün derinin altına derinlemesine nüfuz etmesi anlamına gelmektedir. Bileşenler bu kısımlarda depolanır. Sonrasında ise organizma doğal bir biçimde, adım adım bu bileşenleri yakar.

 

Peelingler ne kadar etkili?

DMK peelinglerinin görevi ölü hücreleri yok ederek yeni hücrelere, yeni bir deri katmanına ‘yer açmak’tır. DMK peelingleri epidermaldir ve derinlemesine peelinglere kıyasla daha az yan etkiye sahiptir.

 

DMK ne tür bileşenler kullanıyor?

Ürünlerde çoğunlukla bitkisel bileşenler kullanılmaktadır. Hormon ve antibiyotik içermez.

 

Ne kadar kısa sürede netice alacağım?

Netice cildin başlangıçtaki durumuna bağlıdır. Hayattaki her şeye karşı olduğu gibi, her organizma aynı uygulamaya karşı farklı reaksiyon gösterebilir. Eğer herhangi bir cilt probleminiz yoksa, sağlıklı ve ışıltılı bir cilt elde etmeniz için birbirini takip eden 2 uygulama (haftada 1 uygulama), sonrasında destekleyici aylık uygulamalar (ayda 1 kez) ve ev bakım programı önermekteyiz.

 

‘Kozmesötik’ ne anlama geliyor?

Kozmetik ürünleri genellikle yalnızca derinin üst yüzeyine odaklanır. Kozmesötik uygulamalar, fonksiyon bozukluklarını düzene sokmak suretiyle deri fonksiyonlarını normal standartlarına getirmeyi amaçlar. Derinizi çok yavaş (yaşlanma) veya çok hızlı (akne) çalışan bir fabrika olarak düşünün. Böylesi bir durumda fabrikanın dengeli ve en iyi seviyede çalışması için çaba sarf ederiz. Kozmesötik uygulamalar yalnızca derinin durumuna odaklanmaz, aynı zamanda deriyi tam kapasite işler hale getirmeye çalışır.