Vücut Terapisi – DMK İstanbul

Vücut Terapisi

Selülit (lipodistrofi), deride doku bozukluklarına yol açan görünür fiziksel değişiklikleri tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Selülit, kadınlarda östrojen hormonunun yol açtığı doğal bir süreçtir. Östrojen, organizmada ödem oluşmasına ve yağ dokularının gelişmesine neden olur. Bunun haricinde, hormonlar toksinleri hayati öneme sahip organlardan alarak, yıkım ürünlerinin (ing: decay product, breakdown product) organizma için güvenli olacağı yerlere (bacaklar, kalçalar) taşırlar. Kolajenin imhası da östrojenin işlevlerinden biridir.

Selülitin başlıca nedeni bağ dokuların zayıflamasıdır.

Selülit tedavisinden profesyonel uygulamalar ve ev bakımı vasıtasıyla sonuç alınabilir. Kişinin kendini iyi hissetmesi her zaman olumlu bir sonucu garanti etmez.

Danne’nin selülit tedavisi ürünleri farmasötik standartlardaki bitkisel bileşenlerden oluşmaktadır. Rahatlatıcı ve iyileştirici tedaviler uygulanmaktadır.

Selülit tedavisine yönelik yapılan tüm uygulamalar mutlaka dolaylı yoldan dermis ve epidermisten geçen kan ve lenf damarlarına etki etmelidir.

Enzim tedavisi: Kan ve lenf sistemlerini canlandıran, metabolizmaya katılan hücresel enzimlerin fonksiyonlarını hızlandıran ve vücut dokularının yenilenmesini sağlayan taşıyıcı proteinleri içeren özel bir karışımdır.

Vücut terapisi kimyasal pedikürle tamamlanır. Bunun amacı hem estetik sonuçlar elde etmek, hem de mantar enfeksiyonlarını tedavi etmektir. Mantar enfeksiyonları ciltte tahriş, soyulma, kızarıklık, çatlak oluşasına ve cilt görünümünde kötüleşmeye yol açar. Kimyasal pedikür bu problemlerin üstesinden etkili bir şekilde gelir ve en önemlisi hastayı enfeksiyona karşı korur. Medi-Pedi olarak adlandırılan prosedür hiperkeratoz oluşumunu hızla önleyen ve periungal kütikülü geçiren alkali peeling uygulamasını içerir. Ayrıca mantar miselyumunu da zayıflatır ve içeriğinde mantar oluşumunu önleyici bileşenler bulunan tedavi kremlerinin cilde derinlemesine nüfuz etmesini sağlar. Bunun haricinde kremin nemlendirici, besleyici, yumuşatıcı ve soyulma sağlayıcı etkileri vardır. Yukarıda bahsedilenler göz önünde bulundurulduğunda, kimyasal pedikür uygulamasının hem uzmanların hem de hastaların ilgisini çekebileceği söylenebilir.